Menu Zamknij

Odszkodowanie za wypadek w rolnictwie

Działalność rolnicza charakteryzuje się tym, że osoby wykonujące prace w gospodarstwie rolnym są często narażone na niebezpieczeństwa, wynikające ze szczególnej specyfikacji prowadzenia tejże działalności. Konieczność ciągłych zmian rodzaju pracy oraz środowiska naturalnego, przy wykorzystywaniu specjalistycznych urządzeń rolniczych może zagrażać zdrowiu i życiu. Praca rolnika skupia się na wielu różnych czynnościach w ramach prowadzonego gospodarstwa rolnego.

Liczba wypadków w rolnictwie spada z każdym rokiem, jednak nadal stanowi duży odsetek tego rodzaju incydentów. Rolnictwo zaliczane jest do jednej z najniebezpieczniejszych gałęzi gospodarki, zwłaszcza w przypadku gdy wiąże się z obsługą wielkogabarytowych maszyn. Rolnik jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które zatrudnia w swoim gospodarstwie, z tego też względu musi dbać o odpowiednie warunki pracy, a także konserwację maszyn rolniczych. Ponadto jest zobowiązany do płacenia składek OC, które w przyszłości zapewnią środki, aby pokryć ewentualne odszkodowanie za wypadek w rolnictwie.

Jakie szkody obejmuje odszkodowanie za wypadek w rolnictwie? W skład polisy wchodzi szeroki zakres szkód – od tych, które powstały podczas prac polowych, przez związane z pędzeniem bydła, ruchem na drogach publicznych, aż po użytkowanie pojazdów wolnobieżnych. Odszkodowanie przysługuje osobom, które doznały uszkodzeń ciała, rozstroju zdrowia, a nawet uszkodzenia lub zniszczenia mienia. Przysługuje również rodzinie poszkodowanego, który wskutek wypadku poniósł śmierć.

Jeżeli zależy Państwu na pozyskaniu odszkodowania za wypadek w rolnictwie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy profesjonalne konsultacje i zespół prawników z wieloletnim doświadczeniem. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie postępowania oraz zajmujemy się wszystkimi formalnościami. Odszkodowanie może pokryć koszty leczenia i jednocześnie zapewnić środki potrzebne na utrzymanie (urazy często wykluczają możliwość tymczasowej lub trwałej pracy). Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Państwu pomóc.

Zapraszamy do kontaktu. Bezpłatnie przenalizujemy sprawę, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz przedstawimy ofertę współpracy.