Menu Zamknij

Uszkodzony pojazd

Jeżeli brałeś udział w kolizji drogowej spowodowanej przez innego kierowcę, twoje auto zostało zniszczone i zastanawiasz się jak wysokie powinno być odszkodowanie, tak żebyś mógł naprawić uszkodzony pojazd, w większości przypadków będziesz potrzebował pomocy profesjonalnego, niezależnego rzeczoznawcy oraz wsparcia prawnego.  

Często zapomina się, że odszkodowanie za naprawę samochodu to nie jedyne świadczenie, o które można się ubiegać.  Warto pamiętać o innych kosztach, które ponosi właściciel uszkodzonego samochodu po zdarzeniu.

Jeśli jako właściciel pojazdu brałeś udział w kolizji drogowej, a odszkodowanie wypłacone było nie wystarczające na przeprowadzenie naprawy lub ubezpieczyciel OC ustalił, że szkoda jest na tyle duża, że naprawa jest ekonomicznie nieopłacalna (tzw. szkoda całkowita), a wypłacona kwota oraz kwota uzyskana ze sprzedaży uszkodzonego pojazdu nie wystarczają na zakup innego samochodu tej samej klasy, pomożemy Ci uzyskać dopłatę.

Prześlij drogą elektroniczną skany poniższych dokumentów, które otrzymałeś od ubezpieczyciela :

  1. kosztorys naprawy pojazdu,
  2. wycena wartości pojazdu,
  3. wycena wartości pojazdu w stanie uszkodzonym (szkoda całkowita).
  4. decyzja o przyznaniu odszkodowania,
  5. dowód rejestracyjny

Twoją szkodę zweryfikuje niezależny, licencjonowany rzeczoznawca I ustali rzeczywisty koszt naprawy twojego pojazdu. W przypadku tzw. Szkody całkowitej zweryfikujemy, czy wycena wartości pojazdu przed wypadkiem nie została przez Ubezpieczyciela  zaniżona, a wartość Twojego pojazdu po wypadku zawyżona.

W odpowiedzi poinformujemy Cię, czy istnieją podstawy do dochodzenia wyższej kwoty odszkodowania oraz przedstawimy ofertę współpracy.

Konsultacja jest bezpłatna, możesz jedynie uzyskać dodatkowe pieniądze.