• Poradnik

 

 

Wybór Kancelarii Odszkodowawczej. Co powinni Państwo wiedzieć przed wyborem odpowiedniej firmy.

Kwestie na które należy zwracać szczególną uwagę.

W ostatnich latach, na polskim rynku możemy zauważyć znaczący rozwój firm specjalizujących się w uzyskiwaniu odszkodowań. Jak w każdej dziedzinie wybór rzetelnej oraz kompetentnej firmy jest bardzo ważny, ze względu na Państwa spokój, bezpieczeństwo, finanse, a także czas. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że obecnie występuje duża ilość podmiotów z branży odszkodowawczej, która w rzetelny i solidny sposób udziela pomocy osobom poszkodowanym, jednak jak my i Państwo wiemy również i zdajemy sobie sprawę o tym jak łatwo można dokonać wyboru nieodpowiedniej firmy, która nie posiada specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich kompetencji do realizacji wykonania usługi. Sytuacja ta jest widoczna w wielu branżach na rynku, zajmujących się różnymi dziedzinami świadczonych usług. Chyba każdy z nas dokonując w życiu wyboru podmiotu wykonującego na naszą rzecz jakąkolwiek usługę nadział się na tzw. „ przysłowiową minę ”. Stworzenie porad dla naszych klientów ma na celu jasny przekaz jak funkcjonuje obecny rynek, chcąc uzyskać przy tym Państwa spokój oraz satysfakcje z wyboru kancelarii, która spełni w jak najlepszy możliwy sposób przy zachowaniu pełnej staranności powierzone nam zadanie, a także pozwolić Państwu ustrzec się przed nieodpowiednim wyborem firmy i pełnomocnika. Warto wiedzieć, iż proces dochodzenia odszkodowań to szczególnie złożony proces opierający się na konkretnych przepisach prawa, w których to ich odpowiednia znajomość idące w parze z należytym doświadczeniem staję się gwarantem powodzenia.

Pierwsza kwestia – zwrócenie odpowiedniej uwagi na to w jaki sposób dana firma pozyskuje swoich potencjalnych klientów

Wiemy jak w wielu zdarzeniach ciężkim okresem dla osoby poszkodowanej jest moment, w którym doświadczyła konkretnej szkody. Naszym celem jest uświadomienie naszych klientów oraz wsparcie w celu spostrzeżenia metody działania zgłaszających się do Państwa przedstawicieli, naruszających chronionych prawem informacji. W dzisiejszych czasach świat jest nasycony natrętnymi przedstawicielami reprezentującymi różne dziedziny świadczonych usług poszukujących potencjalnych klientów. Chcemy rzetelnie uświadomić o tym, żebyśmy nie bali się w momencie propozycji ze strony przedstawicieli zapytać o to skąd mają nasze dane, adres, telefon, miejsca zdarzenia wypadku czy też co gorsza dostęp do szpitalnych dokumentacji medycznych. W takich sytuacjach kiedy nie uzyskamy jasnej i klarownej odpowiedzi, powinniśmy zachować należytą czujność, a także zastanowić się czy taka kancelaria postępuje z nami uczciwie. Uważamy, że w tej branży obustronne zaufanie to podstawa, którą należy przestrzegać ponad wszystko. Przestrzeganie etyki zawodowej poszanowanie prawa, tylko w taki sposób należy opierać swoje działania. Wiedz o tym żeby można było przedstawić ofertę pomocy w uzyskaniu Państwa należnego odszkodowania musicie wyrazić na to zgodę lub samodzielnie zwrócić sie z prośbą o przedstawienie oferty współpracy.

Wyspecjalizowany prawnik poprowadzi Twoja sprawę. Dowiedz się kto będzie zajmował się Twoja sprawa.

Dokonując wyboru kancelarii należy zwrócić szczególną uwagę na to czy firma której powierzamy swoje interesy jest reprezentowana przez prawników. Na rynku istnieją firmy odszkodowawcze, które w swoich szeregach posiadają osoby, nie mające nic wspólnego z wykształceniem prawniczym oraz odpowiednia znajomością branży. W takich przypadkach najczęściej korzystają wtedy z współpracującymi z nimi prawnikami, którzy mogą traktować współpracę z firmą odszkodowawczą jako zajęcie dodatkowe, a co za tym idzie, mają bardzo ograniczony czas, a przy tym nie mamy pewności czy są odpowiednimi specjalistami w branży odszkodowań oraz w pełni należycie zajmują się naszą sprawą. Poruszając kwestie kto będzie zajmował się nasza sprawą, upewnij się o ewentualnym informowaniu przebiegu postępowania, wiemy, ze każdy z Nas chce mieć pełną świadomość tego co się dzieje, jeżeli chodzi o nasz interes. Dlatego ważny jest stały i bezpośredni kontakt z osobą zajmującą się Twoim konkretnym przypadkiem. Ważne informacje, które są kluczowe dla Twojej sprawy trafiały do Ciebie bez zbędnej zwłoki oraz niepotrzebnego upominania z Twojej strony, który w trudnej dla Ciebie sytuacji jest całkowicie zbędny, a także ze nadto może zakłócić Twój spokój.

Nie daj się zwieść wygórowanym obietnicom o zawyżonym odszkodowaniu

Naszym celem oraz obowiązkiem jest zdobyć dla Państwa jak najwyższe świadczenie odszkodowawcze. Wiemy również jak oczywistym jest fakt, że wybierając kancelarie odszkodowawczą dążymy wspólnie do osiągnięcia wypłaty znacząco wyższego świadczenia aniżeli działali by Państwo w pojedynkę bez znajomości odpowiednich przepisów oraz umiejętności poruszania się w specyficznym obszarze jakim są ubezpieczenia. Chcemy pokazać, że trzeba być ostrożnym wobec obietnic, złożonych przez przedstawicieli kancelarii odszkodowawczych w przedmiocie zawyżonych kwot oferowanych świadczeń składanych przed podpisaniem umowy. Należy zachować czujność, kiedy obietnice i sumy przyszłych odszkodowań są rzucane z tzw. „rękawa”, nie mając nic wspólnego z rzeczywistością. Takim przedstawicielom firm bliżej do wykształcenia z dziedziny marketingu i reklamy, nie mając przy tym nic wspólnego z wykształceniem prawniczym. W przypadku każdej sprawy wysokość roszczenia, a także wizja tego co możemy wspólnie wywalczyć powinna być ustalana indywidualnie po przeprowadzeniu dokładnej analizy dokumentów, zbadania charakteru sprawy oraz ustalenia skutecznego planu działania. Widzimy w jak trudnych sytuacjach znajdują się osoby poszkodowane, które są naszymi klientami. Nie potrzeba im dodatkowych zmartwień czy rozczarowań przez chwyt marketingowy bez jakiegokolwiek pokrycia. Wychodzimy z założenia, że tylko wyspecjalizowana kancelaria, która opiera swą pracę na odpowiedniej znajomości wykładni prawa oraz zdobytym doświadczeniu po rzetelnej analizie dokumentów będzie w stanie w skuteczny i jak najlepiej możliwy sposób udzielić potrzebnej pomocy oraz zdobyć jak najkorzystniejsze świadczenie odszkodowawcze.

Sprawdź również:
Odszkodowanie a podatki
Jak długo można ubiegać się o odszkodowanie?